O NÁS

Sme česko-slovenská iniciatíva, ktorej stále záleží na tom, aby sme si rozumeli! 🇨🇿 🇸🇰

Naší největší radostí je momentálně podcast. Poslechnout si jej můžete na oblíbených platformách Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

Okrem neho sme vydali sme knihu, navrhli krásne tričko, ktoré čoskoro doplnila ešte krajšia mikina a v neposlednom rade brázdime naše dve republiky so zábavno-vzdelávacím formátom ČESKO~SLOVENSKÝ KVÍZ.

~

Dal nás dohromady zakladatel iniciativy a autor knihy Tomáš Maretta, který si velmi přál, aby si Češi, Slováci, Češky a Slovenky stále rozuměli. Léta si zapisoval slovíčka, která jsou mezi češtinou a slovenštinou rozdílná a přemýšlel, jak dál. Jedné bezesné noci na to přišel.

44 česko~slovenských dorozumení 
je netradičná kniha, ktorá je spojením beletrie, fotoknihy A SLOVNÍKA

V září 2019 jsme spustili průzkum o porozumění rozdílných výrazů, do kterého se zapojilo téměř 2 000 lidí. Tak velký ohlas a zprávy, které jsme dostávali, nás nastartovaly do další práce. Na základě analýzy výsledků jsme vybrali 44 slovíček a ta se stala námětem ke vzniku 44 krátkých příběhů a následně 44 fotek.

Na projekte sa podieľali fotografi Michael Tomeš, Peter Varga a Marek Kučera (jednou fotografiou prispela aj Barbara Cíchová), editorka Zuzana Šeršeňová (známa zo spolupráce s populárnym spisovateľom Dominikom Dánom) a celkový grafický vizuál vypracovalo tvorivé štúdio Formelita.

Kniha má příjemný formát 19,5 x 21 cm (krásně se vejde do kabelky, aktovky i příručního zavazadla), má přesně 100 stran a abychom požitek umocnili, vybrali jsme kvalitní papír Munken Lynx gramáže 170 g/m2.

Našu knihu si ľahko objednáte >> tu << alebo ju nájdete v každom dobrom kníhkupectve.

~